Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Akcja Dzieciaki do Rakiet przenosi się do szkół

Data publikacji: 2017-09-21, Data modyfikacji: 2017-09-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Akcja Dzieciaki do Rakiet przenosi się do szkół

Dzięki akcji Dzieciaki do Rakiet już tej jesieni w pięćdziesięciu polskich szkołach na lekcjach wychowania fizycznego pojawią się zajęcia tenisowe. Podstawówki w dziesięciu polskich miastach zostaną wyposażone w sprzęt tenisowy, a nauczyciele przejdą szkolenia przygotowujące do nauczania gry w tenisa podczas lekcji wychowania fizycznego. Celem akcji, realizowanej przez Bank BGŻ BNP Paribas i Polski Związek Tenisowy, jest popularyzacja tenisa wśród dzieci oraz zachęcanie ich do aktywności fizycznej.

Wystartowała rekrutacja szkół do akcji Dzieciaki do Rakiet, dzięki której pięćdziesiąt polskich szkół będzie mogło wprowadzić zajęcia tenisowe na lekcje wychowania fizycznego. Rekrutacja potrwa od 18 września do 13 października br.

Aby zgłosić się do programu, szkoła musi nakręcić krótki filmik, pokazujący, jak jej uczniowie bawią się poprzez sport. Filmik nie musi być profesjonalny – można go nakręcić np. telefonem komórkowym. Najważniejsze w nim są sportowe emocje i dobra zabawa.

Na zgłoszone filmy będzie można głosować na stronie www. Z każdego z dziesięciu miast objętych programem internauci swoimi głosami wybiorą cztery szkoły, zaś piątą wybierze kapituła złożona z organizatorów akcji.

Akcja Dzieciaki do Rakiet ma na celu promowanie tenisa wśród dzieci i upowszechnianie tego wyjątkowego sportu. Wystartowała cyklem dziesięciu letnich imprez plenerowych, podczas których dzieci miały możliwość odbycia bezpłatnych zajęć tenisowych pod opieką profesjonalnych trenerów.

– Sukces letniej akcji był dla nas potwierdzeniem, że wyjście z tenisem z klubów tenisowych jest strzałem w dziesiątkę. Dzieci fantastycznie się bawiły podczas tego, zwykle pierwszego, kontaktu z tenisem. Dlatego postanowiliśmy wyposażyć 50 szkół w sprzęt niezbędny do nauki tenisa, a także przeszkolić nauczycieli, aby mogli prowadzić lekcje w swoich szkołach. Grupa BNP Paribas jest związana z tenisem od przeszło czterdziestu lat, dlatego czujemy się odpowiedzialni za promocję tego sportu w Polsce – powiedziała Agnieszka Wilczyńska, dyrektor Departamentu Strategii Marki w Banku BGŻ BNP Paribas.

Do udziału w akcji mogą się zgłaszać publiczne i niepubliczne szkoły podstawowe z Warszawy, Wrocławia, Trójmiasta, Rzeszowa, Krakowa, Poznania, Katowic, Torunia, Olsztyna i Lublina. Nie jest potrzebna specjalna infrastruktura – zajęcia tenisowe można prowadzić w sali gimnastycznej czy na boisku szkolnym.

– Tenis to fantastyczny sport ogólnorozwojowy. Czemu nie uczyć go w szkołach? Piłka nożna czy bieganie to nie wszystko. Widziałem dzieciaki, które po raz pierwszy miały rakiety w rękach i były przeszczęśliwe. Dla takich momentów wspieram akcję Dzieciaki do Rakiet całym sercem. Cieszę się, że dzieciaki w całej Polsce będą mogły połknąć tenisowego bakcyla – powiedział Mariusz Fyrstenberg, ambasador akcji Dzieciaki do Rakiet. To jeden z czołowych polskich tenisistów. Zaczął grać w tenisa w wieku siedmiu lat, a podczas sportowej kariery grał na najwspanialszych kortach świata oraz reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich. 

– W akcji Dzieciaki do Rakiet chodzi o ruch i o to, żeby odejść od komputerów, telewizorów i tabletów. To akcja dla dzieciaków, ale także dla rodziców, dziadków i nauczycieli, którzy mogą zarazić najmłodszych grą w tenisa – powiedział Tomasz Zimoch, komentator sportowy i wielki miłośnik sportu, ambasador akcji Dzieciaki do Rakiet. 

Bank BGŻ BNP Paribas, Źródło artykułu: infowire.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat białobrzeski – siedziba powiatu miesići się w mieście Białobrzegi. Powiat południowego Mazowsza, obejmujący zasięgiem miasto i gminę Białobrzegi stanowiące siedzibę powiatu, miasto i gminę Wyśmierzyce oraz gminy: Promna, Radzanów, Stara Błotnica i Stromiec. Powiat położony w Dolinie Pilicy, która została zatwierdzona jako Strefa Krajobrazu Chronionego - "Dolina Pilicy i Drzewiczki" i stanowi ona doskonałe miejsce wypoczynku mieszkańców aglomeracji warszawskiej.

  Powiat poszczycić się może doskonale rozwinięta gospodarką – na jego terenie działa wiele przedsiębiorstw i wytwórni, w tym ceniona wytwórnia napojów „Zbyszko”, czy znany producent obuwia – firma Stanley.

  Powiat położony jest na trasie drogi ekspresowej nr 7.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola