Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Przyroda ważniejsza od rozwoju gminy?

Data publikacji: 2018-10-09, Data modyfikacji: 2018-10-10
A A AWydrukDrukuj  
 
Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie odmówił zgody na realizację przedsięwzięcia polegającego na budowie zbiornika wodnego w miejscowości Białobrzegi na rzece Pierzchniance. Będzie odwołanie od decyzji. - Dziwna decyzja. Trzy lata RDOŚ potrzebował aby ją wydać, a uzasadnienie merytoryczne ma kilka zdań. O ile warianty I i II zlokalizowane w obszarze Natura 2000 mogły być trudne w realizacji o tyle wariant trzeci wydawał się dobrym rozwiązaniem. W uzasadnieniu odmowy na temat wariantu III jest tylko jedno zdanie! Oczywiście będziemy się odwoływać od tej decyzji, ponieważ jej uzasadnienie jest co najmniej dziwne i bardzo lakoniczne – mówi burmistrz Adam Bolek.

Pełna treść wiadomości na: bialobrzegi.pl/informator-gminny/aktualnosci/672-przyroda-wazniejsza-od-rozwoju-gminy.html
bialobrzegi.pl, Źródło artykułu: bialobrzegi.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat białobrzeski – siedziba powiatu miesići się w mieście Białobrzegi. Powiat południowego Mazowsza, obejmujący zasięgiem miasto i gminę Białobrzegi stanowiące siedzibę powiatu, miasto i gminę Wyśmierzyce oraz gminy: Promna, Radzanów, Stara Błotnica i Stromiec. Powiat położony w Dolinie Pilicy, która została zatwierdzona jako Strefa Krajobrazu Chronionego - "Dolina Pilicy i Drzewiczki" i stanowi ona doskonałe miejsce wypoczynku mieszkańców aglomeracji warszawskiej.

  Powiat poszczycić się może doskonale rozwinięta gospodarką – na jego terenie działa wiele przedsiębiorstw i wytwórni, w tym ceniona wytwórnia napojów „Zbyszko”, czy znany producent obuwia – firma Stanley.

  Powiat położony jest na trasie drogi ekspresowej nr 7.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola