Belka
Piątek, 2 Czerwca 2023   imieniny: Marianna, Marzena, Erazm
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rozpoczęły się prace na targowisku

Data publikacji: 2022-03-22, Data modyfikacji: 2022-03-22
A A AWydrukDrukuj  
 
Rozpoczęły się prace na targowisku

W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace przy realizacji zadania „Mój rynek – przebudowa targowiska miejskiego w Białobrzegach, etap II”. Kontrakt opiewa na kwotę 2.491.340 zł. Termin wykonania zadania to druga połowa 2022 roku.

Przypomnijmy, gmina Białobrzegi pozyskała prawie 1 mln zł w ramach konkursu „Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów” z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Unii Europejskiej. W ramach zadania rozpoczęła się realizacja projektu „Mój rynek – przebudowa targowiska miejskiego w Białobrzegach, etap II”.

Urząd Miasta i Gminy złożył wniosek do konkursu w 2019 roku. W wyniku naboru, przyznanej punktacji, wniosek znalazł się na liście rezerwowej. W ubiegłym roku został zakwalifikowany do realizacji. Gmina Białobrzegi otrzyma w ramach tego projektu dofinansowanie w wysokości 980.538 zł na przebudowę targowiska miejskiego przy ul. Kościelnej. Środki te pochodzą z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Przebudowa będzie II etapem prac na targowisku. Kilka lat temu zmodernizowano zachodnią część placu targowego. Tym razem przebudowana zostanie południowa strona od ulicy Kościelnej. Plac targowy w tej części zyska nową nawierzchnię i nowe wiaty handlowe. Zostanie również wykonane odwodnienie i oświetlenie.

Wykonawcą zadania jest firma Complex Bruk z Suchej. Zadanie realizowane jest w formule zaprojektuj-wybuduj.

, Źródło artykułu: Urząd Miasta i Gminy Białobrzegi
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat białobrzeski – siedziba powiatu miesići się w mieście Białobrzegi. Powiat południowego Mazowsza, obejmujący zasięgiem miasto i gminę Białobrzegi stanowiące siedzibę powiatu, miasto i gminę Wyśmierzyce oraz gminy: Promna, Radzanów, Stara Błotnica i Stromiec. Powiat położony w Dolinie Pilicy, która została zatwierdzona jako Strefa Krajobrazu Chronionego - "Dolina Pilicy i Drzewiczki" i stanowi ona doskonałe miejsce wypoczynku mieszkańców aglomeracji warszawskiej.

  Powiat poszczycić się może doskonale rozwinięta gospodarką – na jego terenie działa wiele przedsiębiorstw i wytwórni, w tym ceniona wytwórnia napojów „Zbyszko”, czy znany producent obuwia – firma Stanley.

  Powiat położony jest na trasie drogi ekspresowej nr 7.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola